TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

Sipariş edilen ve ödemesi alınmış her ürün, manolyafirin.com garantisi altındadır.

Teslimat anında, ürün alıcı tarafından kontrol edilmelidir, hasar görmüş olduğu düşünülen ürün, teslimatı yapan kurye önünde kontrol edilmelidir. Teslimat anında ürün üzerinde zarar tespit edildiği takdirde, ilgiliye iade ediniz veya kargo şirketi ise tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslimatından itibaren, manolyafirin.com “Sipariş veren ve alıcınıza karşı sorumluluklarını, tam olarak yerine getirdiğini, kabul etmiş olduğunuzu” unutmayınız.

İade Koşulları
1)İade gün sayısı kaç gündür?
– Pasta ve ekmek ürünlerimizi satın aldıktan sonra teslimat esnasında kontrol edip, herhangi bir sorun var ise iade edebilirsiniz. Ürün teslim alındıktan sonra iade alınmamaktadır.

2) Geri iade için kargolama ücretini siz mi karşılıyorsunuz yoksa müşteri mi karşılıyor?
– Teslimat esnasında ilgili kuryeye ürünün geri iade edildiği taktirde hiçbir ücret ödemezsiniz.
– Kargo ile gönderilen ürünleri ise, tutanak tutturarak teslim almamak koşulu ile hiçbir ücret ödemeden iade edebilirsiniz.

3) Ürünü almaktan vazgeçersem ve siparişi iptal edersem, geri iade alabiliyor muyum?
– Sipariş verdiğiniz ürünümüzü teslimat tarihinden 2 gün önce bizlere bildirir iseniz ücretiniz direk hesabınıza aktarılır. Çünkü ürünler kişiye özeldir ve depolanamaktadır.

4) Ücret iadesi kaç gün sürer?
– Sipariş verdiğiniz ürünümüzü teslimat tarihinden 2 gün öncesinde tarafımıza iptal bilgisi verirseniz 3 – 7 iş günü içerisinde ücretiniz tarafınıza iade edilir.
– Bankalarca kredi kartı iade işlemi aynı gün hesabınıza yansımayabilir. Bu durumda bankaların kredi kartı müşteri ilişkileri servisini aramanız gerekmektedir.

Hatalı Ürünler
Teslimat sırasında fark edilemeyip, farklı bir ürün gönderilmiş ise bizlere [email protected] aracılığıyla ulaşabilir ve incelendikten sonra hatalı ürün değişimi yapılır.

12.SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Firma Ünvanı: Manolya Ticaret – Güner Topcu

Adres: Osmangazi mh. Bilal Habeş-i cd. No : 31/A Sancaktepe – İstanbul

Eposta: [email protected]

Tel: 0546 788 75 34

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

21.ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

22.Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.